Bydlení v Dolních Počernicích

Pod názvem nové byty Dolní Počernice je vedený projekt nízkoenergetických domů, které se rodí severovýchodně od historického centra Dolních Počernic. Úspora bydlení v těchto domech spočívá ve snížení nákladů na vytápění.

Stěhování do novostaveb v Praze 9 pro šest desítek rodin

Novostavby v oblasti Prahy 9 tvoří tři dvojice bytových domů, každá dvojice má přitom společné podzemní garáže. Byty v pražské městské části Dolní Počernice se nacházejí ve třech nadzemních podlažích, a to po deseti bytech. Celkově se tedy v Dolních Počernicích prodává 60 bytů. Poohlížet se po bydlení v Dolních Počernicích mohou ti, kteří chtějí byty 1+kk nebo 3+kk v hlavním městě Praha. Právě těmi projekt nových bytů v Praze 9 disponuje.

Bydlení v Dolních Počernicích

Nové byty v lokalitě Praha 9 se staví jako bodové se schodišťovou chodbou, která se otvírá na severní fasádu. Hlavní vstup do novostavby vede přes terénní schodiště nebo rampu do úrovně druhého nadzemního patra. Tam lze přes zádveří vstoupit do chodby a po schodech vyjít do ostatních podlaží.

Byty jsou vstřícné k životnímu prostředí

Statusu nízkoenergetických bytů dosahují byty 1+kk a 3+kk jednak zvýšeným rozsahem tepelných izolací na svém obvodu a jednak okny s šestikomorovým rámem a trojsklem.

Hlavními výhodami nízkoenergetického bydlení v bytech v Dolních Počernicích jsou velice nízké náklady na vytápění a díky řízené výměně vzduchu rovněž kvalita vnitřního prostředí. Nové byty v lokalitě Praze 9 tak svými nároky méně zatěžují životní prostředí a tím ho i chrání.

Co se týče lokality, jsou nové byty Dolní Počernice dobře dostupné z městského okruhu. Stanice metra a centrum Černý most jsou od novostavby v části Praha 9 vzdálené asi deset minut jízdy autem nebo autobusem. Na Černý Most se lze vydat i po cyklostezce.