Nové byty se loni nejvíce prodávaly na Praze 9 a 10

Nové byty se loni nejvíce prodávaly na Praze 9 a 10

Developeři loni v Praze prodali přes pět tisíc nových bytů, nejvíce od počátku krize na finančním a realitním trhu. Oproti roku 2012 je to navíc téměř čtvrtinový meziroční nárůst. Více než polovina všech nových prodaných bytů pak našla své majitele na Praze 9 a Praze 10.

Pražané mají zájem o novostavby mimo centrum Prahy

Nejvíce nových bytů se prodává v okrajových částech Prahy. Je tomu tak mimo jiné proto, že v centru nemají developeři příliš možností, kde budovat nové projekty. Lidé navíc často touží po klidnějším bydlení a nevadí jim ani větší vzdálenost od zaměstnání.

Na Praze 9 se loni prodalo 29% nových bytů, na Praze 10 pak 25%, následuje Praha 5 s 20%. Z městských částí byl největší zájem o nové bydlení v Horních Měcholupech, v Libni, v Dolních Počernicích nebo na Zličíně.

V Dolních Počernicích vyrostly originální viladomy

Část z prodaných bytů na Praze 9 se nachází například v nedávno dokončeném projektu společnosti Sekyra Group. Nové viladomy v Dolních Počernicích nabízí bydlení v klidné lokalitě plné zeleně. Každý z domů ukrývá několik bytů různých velikostí, na své si tedy přijdou mladé nebo starší páry i rodiny s dětmi.

Developer v rámci druhé etapy tohoto projektu nabízí nedaleké pozemky pro stavbu rodinných domů. Praha 9 se tedy může těšit na další příliv obyvatel.

Zdroj: http://www.tyden.cz/rubriky/byznys/cesko/nejvice-novych-bytu-v-metropoli-se-loni-prodalo-v-praze-9-a-10_297026.html#.UwsheeN5Ntd

<< Zobrazit všechny aktuality